Temat: Bilety
Wyświetl pojedynczy post
Siemion
Senior Member
 
 
Od: 11.2010
Skąd: Ruczaj

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11637
Stary 22.04.2015, 15:01
Oczywiście, że marketing jest potrzebny. Po prostu jesteśmy przyzwyczajeni przez lata do tego, co robił klub i nie widzimy innych opcji. Pierwszym krokiem powinien być dobry branding, bo Wisła kiedyś może i miała dobrą markę, ale teraz jest ona gówno warta, nie okłamujmy się. Przydałoby się też jakieś budowanie relacji z kibicami, które jest na poziomie 1 w skali 1-10. Rynek dostarcza mnóstwo rozwiązań, pytanie kto je wykorzysta. Ostatnio wzięli się dla przykładu za newslettery i od razu widać, że robi to ktoś albo bez pojęcia na szybko albo student na szybko. Prosty system do email marketingu to narzędzie o wielkiej mocy (wiem, bo używa i na co dzień pracuję), ale w rękach laika zamienia się w zlepek szitu, który nie spełnia wymogów i wystawia klub nawet na kary finansowe. Ale to tylko przykład. Opcji, jak wspomniałem, jest multum.

I dobrze kolega napisał. Lechia na szeroką skalę ruszyła z budowaniem wizerunku marki tak naprawdę od początku tego roku. Kilka prostych, a zarazem świetnych akcji i na stadion, na który zwyczajowo przychodzi nie więcej niż 15 tys. ludzi przychodzi komplet (36,5 tys.). Ok - na mecz z Legią. Ale niech ktoś mi przypomni frekwencję na meczu Lechia-Legia w tamtym roku (kolejno 8000 i w gr mistrzowskiej 18 623).

I nie pieprzcie o trybunie fanatyków, bo tam zawsze jednak jest najwięcej kibiców.
Odpowiedz cytując