palikot napisał(a):

Za wyrażanie poglądów dostaliśmy 50 tys zł kary i 6 tys osób niewinnych dostało zakaz stadionowy na jeden mecz
|
Do czego istniała podstawa prawna - wymiar kary to już zupełnie inna sprawa. Podstawa, którą zresztą jest Regulamin Dyscypliny PZPN, jednostki niezależnej od państwa. Organ, który kare nałożył, też nie podlega strukturom sądownictwa, tylko jest niezależnym organem Ekstraklasy. Państwo na to nie ma żadnego wpływu prawnego, więc nie wiem, co ty w tym momencie porównujesz.