Wyświetl pojedynczy post
palikot
Senior Member
 
Od: 11.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9297
Stary 20.03.2015, 20:30
ale tu nie chodzi o dymanie, tylko o to, że klub łoży 5 k/mc na młodych piłkarzy. Przecież to jest śmiech na sali. Jak można mówić o strategii długofalowej jak piłkarzy szkoli spółce TS a oni płacą 5 k miesięcznie na ich wyszkolenie... to jest śmieszne. Profesjonalny klub ładuje bańkę a bogatszy 3 bańki rocznie w akademie szkoli ich pod własną egidą. U nas nie ma chęci w ogóle tego robić. Ja pamiętam jak ten kretyn Basałaj u Cupiała wymóg, żeby stworzyć takie struktury szkoleniowe młodych, to zatrudnili jakiegoś Polaka z Holandii. Jak Basałaj odszedł to on razem z nim i tyle było z akademii... To pokazuje jak u nas ma się w dupie bardzo dochodową gałąź przemysłu piłkarskiego. Zresztą mówili o tym też Mielcarski, choć on już jakieś utopie z Porto chciał tutaj przenosić, całkiem inny model, który jest nieadekwatny, ale i tak sama idea jest ważna.
Legia mimo, że ma słabe warunki dla tych piłkarzy pokazuje, że ten model, który obrali może bardzo dobrze funkcjonować. W Polskich warunkach, gdzie nie ma za wiele pieniędzy kluby powinny postawić na eksport piłkarzy, to powinien być priorytet w działalności klubu i główny punkt w jego dochodach. Ale u nas jest mentalność, że "się nie do" "Panie nie do się i już" A potem przychodzi ktoś i to robi... taki cieć Leśny z dżunglą na klacie... Wstyd
Ostatnio edytowane przez palikot : 20.03.2015 o godz. 20:35.
★ ★ ★ WISŁA KRA KÓW ★ ★ ★ ★ ARMIA BIAŁEJ GWIAZDY ★ ★ ★

✪✪✪✪ ✰✰✰✰
Odpowiedz cytując