|
Podsumowanie, Wisła SSA daje TS Wisła:
- 5 tyś miesięcznie
- jedną lożę VIP do sprzedania i sześć minut czasu reklamowego na bandach = 140 tyś rocznie
- sprzęt i ubrania za 200 tyś zł rocznie (po cenach z katalogów, koszt zakupu zapewne niższy o 30-50%)
- 30 tyś z PZPN na CLJ
- 90% z 30 tys. euro z UEFA na szkolenie młodzieży
Razem 120 tyś zł od siebie + 150 tyś zł od PZPN i UEFA, lożę VIP i 6 minut na bandach + sprzęt i ubrania + od 2015 roku dodatkowo 0,92 pln od biletu
TS Wisła
- do 2015 roku dokładało do akademii piłkarskiej około 100 tyś rocznie. Poziom szkolenia jest jednak dość wysoki
- wliczając składki rodziców (200 zł miesięcznie) i inne ich wsparcie, suma dopłacana do Akademii do 2015 roku to prawie 500 000 zł rocznie,
- ma słuszne argumenty dotyczące braków w szkoleniu przed 2013 rokiem, czyli przed powstaniem akademii
- od 2015 roku ma dostawać dodatkowo 0,92 pln od każdego biletu.
- ma prawo do 2% z kwoty sprzedaży zawodników którzy zostali wychowani przez Akademię
Kości niezgody:
- termin regulowania należności - 30 dni zamiast 60 dni
- spłata zaległości Wisły SSA względem TS Wisla, wynoszących około 300 tyś zł
- sposób rozliczenia ekwiwalentu za piłkarzy - 30 tyś zł w momencie wcielania do 1 drużyny (TS Wisła), lub po rozegraniu 180 minut w ekstraklasie (tak chce SSA).
- przekazywanie pieniędzy na zakup ubrań, zamiast ubrań.
Propozycje
1) niech Wisła SSA zwiększy opłatę miesięczną, do np 12-15 tyś. Pozwoli to TS Wisła prowadzić Akademię bez straty rocznej 100 tyś zł.. 0,92 pln od biletu powinno dać ponad 100 tyś rocznie.
2) lub niech Wisła SSA zobowiąże się raz na rok do pokrywania strat jakie wystąpią po roku prowadzenia Akademi przez TS Wisła, oraz odwrotnie TS Wisła zobowiąże się do zwracania do Wisły SSA nadwyżek, jeśli takie wystąpią po roku prowadzenia Akademii
3) Albo niech Akademia weźmie na siebie większe ryzyko ale kosztem możliwej nagrody - dodatkowe premie za wyszkolenie piłkarzy wybitnych - np oprócz 30 tyś zł po 180 minutach w ekstraklasie, premia 100 tyś za 1200 minut w ekstraklasie w ciągu pierwszych 18 miesięcy w 1 drużynie, dodatkowa premia 100 tyś za 1200 minut w ekstraklasie w ciągu kolejnych 12 miesięcy w 1 drużynie. Premia za gole w ekstraklasie. Itp.
Ostatnio edytowane przez Dzimi : 18.03.2015 o godz. 23:26.
|