dynek.pl napisał(a):

Jovica (PO) obrońce tez pozyskali mimo, ze mieliśmy piłkarza/-y na ta pozycje.
A w ogóle to niech ktoś ich uświadomi, ze od przyszłego sezonu wchodzi limit na obcokrajowców spoza UE.
A po trzecie to nie mogę zrozumieć po jaka cholerę przedłużano kontrakt z Boguskim - spokojnie można było ta kasę dołożyć do oferty dla Stilica.
|
Za ekstraklasa.net
Najważniejsza uchwała dotyczy limitu piłkarzy obcokrajowców, którzy będą mogli występować w polskich ligach od sezonu 2015/2016. - Od 2015 roku w rozgrywkach ekstraklasy na boisku będzie mogło przebywać tylko trzech piłkarzy spoza Unii Europejskiej, a od rozgrywek 2016/2017 już definitywnie tylko dwóch. We wszystkich innych kategoriach rozgrywek w Polsce będzie mógł występować tylko jeden zawodnik spoza Unii – wyjaśnił prezes PZPN.
Tak więc limit obcokrajowców dotyczy wyłącznie jednoczesnego przebywania na boisku. Spokojnie może być w kadrze większa liczba zawodników nie będęcych obywatelami UE.