Wyświetl pojedynczy post
domin_czyzyny
Socios Wisła Kraków
 
Od: 09.2010
Skąd: Kraków/Bolechowice

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#31527
Stary 17.03.2015, 18:07
Gwiaździsty napisał(a):Wyświetl post
he, he, he aleś wymyślił historię, "machanie szabelką" to ulubiony termin komunistów swego czasu zapodany przez kremlowską propagandę, ostatnio lansowany tez przez pewną partię kanapową.
Pochwal się, na kogo zamierzasz głosować w I rundzie ? To opwiem Ci o Twoim kandydacie w podobny sposób
Zwrot "machanie szabelką" nie jest zarezerwowany dla komunistycznej propagandy. Nie myśl tymi kategoriami. Jest idealny na opisanie obecnej sytuacji polityczno-militarnej w której znalazła się Polska. Nie mamy nowoczesnej armii, ani choćby sprawnego systemu antyrakietowego. Mamy za to sojusze, tak samo jak w 1939 r., te sojusze są mniej więcej tyle samo warte co wtedy. Gdyby przyszło co do czego, to zanim zebrałoby się NATO, aby przedyskutować pomoc dla naszego kraju, obce wojska byłyby już w Warszawie, a może Warszawy by już nawet nie było.

I nie jest to stanowisko proklemlowskie, ale tylko propolskie. Gdy zaczynamy dostarczać broń na Ukrainę, gdy chcemy wysłac tam żołnierzy na szkolenia sami wystawiamy się do odstrzału. I w tej kwesti całkowicie Dudzie nie ufam, gdyż jest pod wspływem Kaczyńskiego, który realizmu politycznego ma mniej więcej tyle samo co niejaki Józef Beck, Rydz_Śmigły czy inni sanacyjni władcy II RP. Zamiast brać przykład z Cata-Mackiewicza, Adofla Bocheńskiego czy Walerego Sławka.

Nie wiem na kogo będę głosował w I turze, gdyż nie ma jeszcze zarejestrowanych kandydatów, mam swoje typy: Kukiz, Kowalski lub Wilk.