Weszło liczy chyba według własnych obliczeń, oni generalnie każdy mecz Ekstraklasy oglądają i robią swoje statystyki (niektóre są ułomne i z błędami). Weszło po prostu dzieli liczbę strzałów obronionych w światło bramki do wszystkich strzałów rywali.
Ale na sportowefakty.pl co tydzień po kolejce publikują taki ranking "Złote rękawice T-Mobile Ekstraklasy" i tam jest to raczej rzetelniej robione, dokładniejsze dane i więcej kryteriów i tam też Buchalik jest skandalicznie nisko. Po 24. kolejce jeszcze nie ma aktualizacji, ale po 23 kolejkach wyglądało tak:
http://www.sportowefakty.pl/pilka-no...domierskiego/2
Czyli spośród tych co zagrali co najmniej w połowie meczów, od Buchalika gorsi tylko Pilarz i Sandomierski.