Wyświetl pojedynczy post
Arapaho
Senior Member
 
 
Od: 06.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#31506
Stary 16.03.2015, 12:52
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
Oczywiście, że PiS jest gnojony w mediach ale ma tę przewagę, że jest jedyną znaczącą partią opozycyjną. Mają z tego względu więcej do powiedzenia i większą siłę przebicia, przykładowo jak zrobią konferencję prasową to się ktoś na niej pojawi a nie tak jak nie raz u Korwinów czy RNu. PiSowcy występują w większej ilości programów informacyjnych czy publicystycznych = mają więcej czasu i możliwości do walki w eterze z PO.
Argument jest mało poważny. Z tego faktu że są cześciej zapraszani nie wynika wprost że mogą znacznie więcej zrobić. Inżynieria społeczna i zaawansowane praktyki PR-owskie mają to do siebie że uniemożliwiają skuteczny przekaz grupie która idzie w kontrze do mainstreamu. Oczywiście zgodzę się że PIS-owcy popełniają czasem błędy , sam JK daje się sie nie raz sprowokować tyle tylko że ani JKM ani RN nie mają najmniejszych szans ukrócić rozpleniających się genderystów i ugruntowywujących się postkomunistów- JKM czy Wipler są dosć często w TV i nie widzę lawinowego wzrostu poparcia czy ich wpływu na t co sie dzieje w świecie polityki. Mamy czas żeby czekać na cud tj. nagły przyrost popularności wyżej wymienionych i pojawienie się znikąd zaplecza dla tych partii?

Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
Nie, nie, nie, nie na tym. Po prostu na tym, że jak kilka lat temu na horyzoncie pojawiały się Korwiny (mówię o tych Korwinach, które zaczęły być bardziej aktywne i widoczne niż te Korwiny z przed kilkunastu lat) i Ruchy Narodowe to trzeba było na każdym kroku po nich nie jechać, nie oczerniać wszystkich od władz partii po osoby popierające je.Jedyne aktywne grupy społeczne jeśli chodzi o młodzież to kibice, tworzący się ruch narodowy i wyborcy Korwina. Zauważ, że PiS od zawsze ma na te wszystkie grupy wyjebane. Raz był jakiś romansik z kibolami kilka lat temu przed, którymiś wyborami ale szybko się skończył. Dlaczego tak się dzieje? Bo PiS mówi tymi słowami co cały układ, oni na białe mówią czarne i na odwrót. Jak mainstream zrobił złych ludzi z kiboli to PiS też tego środowiska niezbyt toleruje. Jak media zrobiły z Marszu Niepodległości imprezę dla chuliganów to PiS też się od tej imprezy odciął a mógł chociaż podać zawsze kilka faktów, które pokazują, że MN to ustawka (np ilość osób zatrzymanych kontra ilość osób z postawionymi zarzutami lub ukaranych)
Owszem był to w pewnym stopniu błąd - myślę że jednak zrobiony z premedytacją. Mam 100% pewność w tym co napiszę i powiem Ci że zdecydowana większość zarządu PiS-u nieoficjalnie sprzyja kibicom i młodym ludziom którzy działają w inicjatywach patriotycznych- niezależnie w jaki oni partie popierają. Nie jest to wielką tajemnicą. Odcięcie się od nich oficjalne i czasem skrytykowanie wynikło z czystych kalkulacji wyborczych . Okazało się że zysk góra 100-200 tyś młodych ludzi którzy poszli do RN i JKM (odliczam tu zatwardziałych liberałów JKM-a którzy zawsze byli i nie zagłosują na PiS z powodów gospodarczych) nie był opłacalny biorąc pod uwagę straty wizerunkowe które miałby Kaczyński jeśłi mainstream powiązałby go z zamieszkami na MN czy zadymami ekip kibolskich i tworzył dalej kalkę Kaczyński=kibole=zadyma=wojna. Co mniej więcej w ten deseń usilnie od lat uskuteczniają. Idąc dalej zysk max 200 tyś, strata 1,5-2 mln tzw.lemingów,politycznych troglodytów którzy swoją wiedzę i opierają na żółtym pasku w TV informacyjnych a są niezbędni żeby uzyskać stabilną większość

Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
Oczywiście co do Żołnierzy Wyklętych czy muzeum PW to zgoda. To jest zasługa PiSu - muzeum, i po części - ale już się nie dowiemy jakiej - to, że dziś tak wielu pamięta o ŻW. Ale tu też, manifestacje i większa "moda" na pamięć o ŻW czy patriotyzm zaczął się po rządach PiSu więc nie wiem czy to do końca ich zasługi.
NIe po części tylko w 100%, wybierając odpowiednich ludzi, dając kasę IPN-owi, upublicznijąc wiele postaci, zobacz na daty produkcji filmów o ŻW puszczanych na TVP Historia. Dołóż do tego próbę rozwalenia WSI. KIbicuje Ruchowi Narodowemu mam tam kilku znajomych ale z całym szacunkiem nie daję im w najbliższych 10 latach żadnych szans a czasu nie ma.


Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
Tu się nie rozumiemy. Mi nie chodzi o paplanie ozorem dla samego paplania ozorem. Powiem na przykładzie Smoleńska. Wiele czasu poświęcono na tę sprawę, tysiące przegadanych godzin, tysiące debat, tysiące stron w gazetach. Tylko wiesz co zrobił źle PiS? To, że zamiast punktować tych s....ysynów z PO - oddanie śledztwa Rosji, brak oddania Tupolewa do Polski, filmiki z tym jak Ruski rozbijają wrak Tupolewa itp itd - to co drugie słowo w tej sprawie brzmiało "zamach, trotyl, brzoza". O to się rozchodzi, że oni zamiast punktować POwców to moim zdaniem specjalnie, robią szopki i cyrk ze wszystkiego.
Afera taśmowa była to też się skupili na pianiu i "odwoływaniu" Tuska, a może trzeba było rozłożyć bardziej sprawę na czynniki pierwsze i spróbować docierać do Polaków z ważnymi faktami, które wynikały z tej afery, może trzeba było się skupić na dojechaniu Zdradka czy Sienkiewicza?
Zawsze można wszystko lepiej . Tylko jak nawet RN czy Korwin robi demonstrację to przychodzi na nie kilkaset osób. MN nie jest żadnym argumentem ponieważ o ile RN dał tu impuls to ludzie nie przyjechali tam dla idei RN tylko na święto- w pierwszych marszach nakręcały go tez kluby Gazety Polskiej, PiS, Korwinowcy - różne organizacje które po części się wycofały po zadymach
Ostatnio edytowane przez Arapaho : 16.03.2015 o godz. 12:55.
...........................
– Panie marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić ....y i złodziei, mości hrabio.
Opis: rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej