Wyświetl pojedynczy post
wislak68
Senior Member
 
Od: 11.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#31331
Stary 12.03.2015, 09:56
Ponieważ jak widzę na forum funkcjonuje mit stworzony przez Przemka Wiplera, który (takie jego prawo) lansuje się na jedynego obrońcę Polski przed "żydowską mafią", przyznającą emerytury Żydom z Izraela, dlatego warto chyba napisać parę zdań żeby zdementować te PRowskie bzdury.
1. Kogo dotyczy ustawa. "Chodzi o dodatek dla kombatantów i osób represjonowanych. Na dziś wynosi on 403,48 zł. Przede wszystkim są to osoby, które brały czynny udział w walkach o niepodległą Polskę w latach 1939-1945, a także zaraz po wojnie. Na liście są więc żołnierze WP, ale także osoby które służyły w podziemiu m.in. w AK, AL, Żołnierze Wyklęci czy uczestnicy powstania w getcie warszawskim. Dodatek przysługuje też Polakom służącym w armiach sojuszniczych. Poza tym do UdSKiOR zgłaszać mogą się także osoby, które zesłano na Syberię, do obozów koncentracyjnych czy pracy przymusowej, a także osób zagnanych do gett. Świadczenia przysługuje także ofiarom represji stalinowskich już po 1945 roku, a więc więźniom politycznym. Według danych na marzec 2013 roku UdSKiOR wypłaca kombatantom i osobom represjonowanym 3,55 mld zł rocznie. Pieniądze trafiają do 550 tys. osób. Oprócz osób poszkodowanych, są to także wdowy i wdowcy takich osób."
2. Czego dotyczyła zmiana: "Część przepisów zmieniono w ten sposób, by bohaterowie II wojny światowej oraz na przykład byli więźniowie obozów koncentracyjnych, którzy z różnych powodów wyemigrowali, mieli te same prawa co pokrzywdzeni, a mieszkający w Polsce. Dotąd było to praktycznie niemożliwe, bo obowiązywał zakaz przelewania pieniędzy na zagraniczne konta. De facto więc nowe przepisy nie dopisały nikogo do listy mogących starać się o dodatek, ale jedynie ułatwiły skorzystanie z niego. Głowna różnicą jest to, że osoba która odbiera rentę i nie mieszka w Polsce, nie musi już posiadać otwartego rachunku bankowego w naszym kraju. Obecnie świadczenia należne kombatantowi lub osobie represjonowanej zamieszkałym za granicą wypłacane są bowiem na wniosek - osobie przez Nich upoważnionej do odbioru świadczenia, zamieszkałej w Polsce albo na prowadzony w Polsce rachunek w banku. Z takiej formy pobierania świadczeń korzysta już ponad 1 tys. osób. Wielu kombatantów zamieszkałych za granicą (w Stanach Zjednoczonych Ameryki, Kanadzie, Australii itd.) sygnalizowało, że dotychczasowe zasady wypłaty stanowią dla nich zasadnicze utrudnienie w dostępie do należnych im świadczeń. Stąd, chcąc wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom, przygotowane zostały wprowadzane obecnie zmiany."
3. Ile osób skorzysta ze zmiany. "Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych twierdzi też, że szacunki gazety "The Times of Isreal" są mocno przesadzone i bardzo mało prawdopodobne, by po dodatek zgłosiło się aż 50 tys. osób z samego Izraela. Do tej pory Urząd przyznał uprawnienia 60 osobom zamieszkałym w Izraelu, ale ilu z nich pobiera wciąż świadczenia nie wiemy, gdyż wypłata świadczeń realizowana jest przez organy rentowe. Urząd szacuje, iż generalnie liczba kombatantów i osób represjonowanych nie wzrośnie mimo wprowadzenia nowych przepisów ułatwiających techniczny aspekt przekazywania świadczeń"
Podsumowując jeśli głosowanie za wspomnianą nowelizacją ma świadczyć o tym że PiS jest "agenturą Mosadu", to równie dobrze można dowodzić że garbaty nos JKM dowodzi tego że jest potomkiem Icchaka Szamira. Rozumiem że kucyki wierzgają i ciągną w necie lans dla Przema (taka jest w końcu natura kuców), ale bądźmy poważni. Gdyby ktoś chciał poczytać więcej załączam linki.
http://finanse.wp.pl/kat,1033719,tit...?ticaid=1147e3
https://marucha.wordpress.com/2014/0...y-i-polprawdy/
Ostatnio edytowane przez wislak68 : 12.03.2015 o godz. 10:46.