Wyświetl pojedynczy post
Gucio25
Forumowy Di Caprio
 
 
Od: 07.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#123
Stary 10.03.2015, 19:45
zaapeluje następująco, niczym nasz prezes: porozmawiajmy o faktach.
z ciekawości zbadałem wpływ Kazka na prowadzone przez niego drużyny po ostatnim wyrzuceniu z Wisły.

zacznijmy od Niecieczy.
sezon przed przyjściem Kazia:



sezon pod batutą Moskala:



i sezon następny, po zwolnieniu Kazka:



sprawa jasna, Kaziu doprowadził Nieciecze do najlepszego wyniku, awans pamiętamy, przegrany o sekundy, a w sąsiednich dwóch sezonach bez niego odpowiednio 7 i 10 punktów mniej. 12 bramek strzelonych więcej niż w obydwu sezonach (to kontrargument, na teorie, że zespół Moskala gra klepankę i nie strzela), 19 wygranych do odpowiednio 14 i 15. wpływ jasny - pozytywny. nie wyskakiwać mi z argumentem, że teraz Nieciecza na I miejscu, bo a) sezon się jeszcze nie skończył, b) porównywać można różne sezony, ale nie przesadzajmy, bo czym dłuższy okres czasu, tym porównanie zawiera coraz mniej prawdy. ktos powie Nieciecza gówno, co to się ma do Wisły - oceniajmy wpływ trenera na drużynę, jaka by nie była, jakby trenerów brać tylko z najlepszych zespołów, to by niektórych nigdy nie odkryto, podobnie jak z zawodnikami. wiemy jaką piłkę preferuję Kaziu, ładnie się to ogląda, ale najczęściej powtarzanymi argumentami przeciw niemu są te, iż nic taka gra nie daje, bramek nie ma, 0-0. no to konfrontuję.

a teraz Katowice. 43 mecze przed przyjściem Kazia:



i 43 mecze zagrane przez GKS z Moskalem jako trenerem:



tu wielkiej różnicy w punktach nie ma. ale zwróćmy uwagę na dwie rzeczy. po pierwsze primo liczba strzelonych bramek - za Moskala 62 (bilans +4), bez niego 47 (bilans -3). w takiej samej ilości meczów! średnia odpowiednio 1,44 bramki zdobytej i 1,09. po drugie primo miejsce w tej tabeli "okresowej" - za Kazka 5, bez niego 10. i po trzecie primo liczba porażek - u niego 14, przed jego kadencją 17. wpływ pozytywny, nie tak wyraźny jak w Niecieczy, ale jednak. wypada też wspomnieć o okolicznościach pracy w Katowicach i momencie, kiedy Kazek stracił podobno posuch w drużynie i zawodnicy "nie grali wspólnie z nim". w I sezonie do pewnego momentu GKS był wiceliderem, później przyszła seria 7 spotkań bez zwycięstwa, gdzie zawodnicy zapewne grali już przeciwko trenerowi, czego skutkiem było podanie się do dymisji, nie przyjęte przez zarząd.

na dodatek mniejsze porównanie, ten sezon, najpierw mecze z Kazkiem:



i mecze po jego zwolnieniu, z Skowronkiem:



jeśli drużyna potrzebowała szoku i nowej miotły, to widać, że mimo odejścia Moskala, lepiej punktowali jeszcze z nim, niż z nowym trenerem. ciężko więc powiedzieć, że za Moskala, nawet mimo tego, że nie szło, drużyna grała źle. średnie punktów: za Kazia 1,43/mecz, za Skowronka: 1,17/mecz.

i na koniec jeszcze średnie punktów z całych kadencji:
Nieciecza: 1,85 pkt/mecz
Katowice: 1,37 pkt/mecz