Wyświetl pojedynczy post
Arapaho
Senior Member
 
 
Od: 06.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#31067
Stary 06.03.2015, 09:50
Gwiaździsty napisał(a):Wyświetl post
.........


Z tą monarchią w Polsce to bym uważał, bo od pewnego czasu mieliśmy królów elekcyjnych czyli wybieralnych tak jak dzisiaj prezydenta, z klasyczną monarchią nie miało to za wiele wspólnego. I bardziej chyba przy elekcyjnych bylismy mocarstwem niz przy takim np. rozbiciu dzielnicowym gdy synkowie króla rządzili się na swoim torciku Polski.
Na ile się orientuje to wpływy obcych mocarstw mające na celu podporządkowanie a później zlikwidowanie królestwa polskiego zaczęły się od wprowadzenia elekcji i przekupywania szlachty która specjalnie się przed tym nie wzbraniała. Monarchiści mogą sobie tylko w nocy marzyć o powtórce. Analogią dla nich powinno być wprowadzenie w Polsce rządów prezydenckich - co jest jedyną metodą ukrócenia partyjniactwa w kraju. Rządy partyjne (premier/kanclerz) możliwe są tylko w społeczeństwach tzw.ułożonych o wysokiej kulturze demokracji. Kraje słowiańskie do nich się nie zaliczają, podobnie jak kraje wieloetniczne. System który funkcjonuje w Wlk.Brytani czy NIemczech nie będzie funkcjonował w Rosji,USA,Ukrainie , jak widać premierostwo słabo funkcjonuje we Włoszech,Polsce. Na przykładzie Węgier widać co potrzeba żeby w tym systemie wprowadzić RZECZYWISTE reformy- a i tak nie ukruciło to liczby np.urzędników,komisji,podkomisji,finansowania partyjnego etc.
...........................
– Panie marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić ....y i złodziei, mości hrabio.
Opis: rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej