Od jakiegoś czasu.
Cały art. 61 Regulaminu Dyscyplinarnego dotyczący czerwonej kartki:
https://www.pzpn.pl/public/system/fi...AJA%202014.pdf
Cytat:
Art. 61
Wykluczenie w wyniku otrzymania samoistnej czerwonej kartki
§1.
Z zastrzeżeniem § 2 i §3 niniejszego artykułu zawodnikowi, który w czasie zawodów
mistrzowskich Ekstraklasy, innych zawodów mistrzowskich lub zawodów pucharowych
został wykluczony z gry w wyniku samoistnej czerwonej kartki, wymierza się automatycznie
karę dwóch meczów dyskwalifikacji.
§2.
Jeżeli przewinienie, za które zawodnik został wykluczony z gry w wyniku samoistnej
czerwonej kartki polegało na:
1) naruszeniu nietykalności cielesnej, znieważeniu lub zniesławieniu,
2) innym, wysoce niesportowym zachowaniu przed, w czasie meczu lub bezpośrednio po nim,
- po przeprowadzeniu postępowania dyscyplinarnego wymierza się karę dyskwalifikacji, w
wymiarze nie niższym niż 3 mecze albo karę dyskwalifikacji czasowej.
§3.
Jeżeli przewinienie, za które zawodnik został wykluczony z gry w wyniku samoistnej czerwonej kartki polegało na:
1) pozbawieniu realnej szansy zdobycia bramki przez przeciwnika poruszającego się w
kierunku bramki ukaranego zawodnika, za które to przewinienie podyktowano rzut karny lub rzut wolny,
2) pozbawieniu drużyny przeciwnika bramki lub realnej szansy na jej zdobycie, poprzez
zagranie piłki ręką, przy czym zagrywającym nie był bramkarz we własnym polu karnym,
3) pozbawieniu drużyny przeciwnika realnej szansy zdobycia bramki poprzez
zachowanie bramkarza, polegające na zatrzymaniu piłki ręką poza własnym polem karnym,
- wymierza się karę dyskwalifikacji w wymiarze jednego meczu.
§4.
Zawodnik, którego sędzia wykluczył z gry w wyniku samoistnej czerwonej kartki jest
automatycznie zawieszony w prawach zawodnika i do czasu orzeczenia kary nie może brać
udziału w rozgrywkach, w których został wykluczony
|