stalsanok1946 napisał(a):

|
co Ty gościu robisz na tym forum? kibic Legii?
|
Piszę. W....iam. Czasami i to i to na raz.
stalsanok1946 napisał(a):

|
co do posta, ITI pompowało hajs w Legię która obecnie stanowi o jej sile, ale jeśli chcesz wiedzieć to jeszcze ITI sprowadzało Kuciaka, Vrdoljaka, Rzeźniczaka, a bądź co bądź to w swojej formacji liderzy
|
Stwierdzenie, że ITI pompowało hajs w Legię jest grubą przesadą. To było sto lat temu, nie chce mi się gadać o tym. Niech będzie, że pompowało.
stalsanok1946;139171055? napisał(a):
a co to jest? w Premier League niektóre drużyny mają w tej chwili tyle meczów
|
Jak mi nie wierzysz to sobie policz ile Legia gra meczów w tym sezonie. To nie jest dużo, ale nasza polska konkurencja gra kilkanaście meczów (meczy!!!!!!!!!!!!!!!!!) mniej.
kerim1906 napisał(a):

nie rób siary jak obrazowo piszesz , obydwa wyrazy są poprawne , natomiast u ciebie niepoprawne jest 11 , proszę sprawdzić jedno i drugie czyli poprawność wyrazów , meczy i meczów , i cyfrę 11 w podpisie , jak ogarniesz daj znać
Według profesora Miodka obie formy są poprawne zarówno meczy jak i meczów.
|
Podtrzymuję. Znam stanowisko Miodka. Ze zdziwieniem przyjmuję, że dla kogoś takiego jak Ty, ktoś o takiej przeszłości jak Miodek może być autorytetem. Otóż Miodek wcale nie uznaje, że obie te formy są jednakowe. Podstawową formą jest meczów, zaś meczy jest niestety często używana przez nieuków, co w konsekwencji spowoduje, że za kilkanaście lat zostanie wprowadzona do słowników.
Jest to kolejny dowód na barbaryzację języka polskiego, która postępuje na skutek rozwoju internetu i coraz częstszych możliwości publicznego używania języka polskiego przez osoby niedouczone. Na tej samej zasadzie za kilkadziesiąt lat poprawne będzie mówienie "pisze se", a nie "piszę sobie" albo "co tu pisze" zamiast "co tu jest napisane".
Kończę temat ze swojej strony.
EDIT:
Barbaryzacja, a nie "barberyzacja". To byli barbarzyńcy, a nie barberzyńcy. 11 zmienię w maju.