Wyświetl pojedynczy post
heoij
Senior Member
 
Od: 12.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 26.02.2015, 15:05. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych- pamiętamy, maszerujemy !


Już w najbliższą niedzielę święto, obok którego nie wolno nam przejść obojętnie - Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych! Pokazywaliśmy już nasze przywiązanie do narodowych spraw niejednokrotnie - na marszach upamiętniających ofiary Katynia czy stanu wojennego, nie zabrakło nas również podczas demonstracji antyrządowej, gdzie w zgrabnej liczbie manifestowaliśmy przeciwko twórcom "państwa, które istnieje tylko teoretycznie"; dwa lata temu na obchodach Narodowego Święta Żołnierzy Wyklętych stawiliśmy się w sile ponad 200 osób - liczymy, że i tym razem naszą obecnością oddamy hołd najwierniejszym z wiernych - niezłomnym bohaterom antykomunistycznego podziemia!

Tegoroczne obchody (w których przygotowanie włączyła się nasza grupa) rozpoczną się mszą św. w Bazylice Mariackiej (12:00), po której z Rynku wyruszy Marsz Pamięci (13:00), którym skierujemy się do Parku Jordana - tam nastąpi uroczyste odsłonięcie pomników Łukasza Cieplińskiego i Zygmunta Szendzielarza Łupaszki.
Zapraszamy wszystkich Wiślaków do udziału w obchodach, bo przecież kibicować Białej Gwieździe to "podkreślać na każdym kroku swój czysto-narodowy, a w czasach zaborczych także niepodległościowy charakter"!

Przychodzimy w dobrej liczbie, demonstrujemy naszą pamięć i tożsamość, godnie reprezentujemy barwy!

Zbiórka: Niedziela, Wieża Ratuszowa, godz. 12.45



źródło: http://skwk.pl/wislaccy-patrioci/620...szerujemy.html
Ostatnio edytowane przez heoij : 21.02.2016 o godz. 13:15.
Odpowiedz cytując