Cytat:
Stoper Diósgyöri VTK w czwartek i piątek będzie przechodził testy medyczne w Lechu Poznań. Jeśli te zakończą się pozytywnie, były zawodnik m.in. Newcastle United i Rody Kerkrade podpisze kontrakt z Kolejorzem i dołączy do drużyny przygotowującej się w Belek do rundy wiosennej.
Węgry - Anglia - Holandia - Węgry
Tamas Kadar w maju skończy 25 lat, jest wychowankiem Zalaegerszeg, z którego przeniósł się do angielskiego Newcastle United tuż przed osiągnięciem pełnoletności. W pierwszej rundzie w drużynie "Srok" rozegrał 13 meczów, po czym przeniósł się na wypożyczenie do Huddersfield.
Latem 2012 roku definitywnie zmienił otoczenie i trafił do holenderskiej Rody Kerkrade, której barwy bronił przez półtora sezonu. Na Węgry wrócił w lipcu 2013 roku i od tamtego czasu występował w Diósgyöri VTK, którego był kapitanem.
Testy w Poznaniu i wylot do Belek
Węgier w czwartek pojawi się w Poznaniu na testach medycznych, które najprawdopodobniej potrwają do piątku. Jeśli zakończą się pozytywnie, podpisze umowę obowiązującą do 30 czerwca 2018 roku. W sobotę Kadar dołączy do drużyny Kolejorza, która w Belek przygotowuje się do rozpoczynającej się w połowie lutego rundy wiosennej.
Stoper jesienią był podstawowym zawodnikiem Diósgyöri, wystąpił w 16 meczach ligowych i 6 kwalifikacyjnych do Ligi Europy, za każdym razem spędził na boisku pełne 90 minut. Jest też etatowym reprezentantem Węgier, na swoim koncie ma 20 występów w kadrze A, w której zadebiutował 17 listopada 2010 roku.
|
http://www.lechpoznan.pl/news/tamas,...rzejdzie,testy
Trzecia drużyna ligi węgierskiej, najwyżej wyceniany tamtejszy zawodnik, kapitan drużyny, 20A, zapowiada się solidnie, jak ten Wasz Guzmics.