ABGwislakABG napisał(a):

|
Te odbiegające od meritum to z pewnością te w stylu "Pierwszy pisałem/dostrzegłem/wskazałem/prognozowałem....".
|
Jeśli chodzi o wspomniane przez Ciebie "zwroty retoryczne" to mnie osobiście rozśmiesza do łez gdy sołtys pisze coś absolutnie oczywistego w stylu: "w nocy jest ciemno", w "zimie jest zimno" albo "woda jest mokra", po czym cieszy się jak dziecko gdy może napisać: "pisałem już o tym dawno temu...". Po prostu odlot

.