Konrad. napisał(a):

Nie moge znalezc, możesz rzucić linkiem?
Dwa, czy do zmian w konstytucji, oprócz 75% głosów w sejmie, nie trzeba jeszcze referendum i podpisu prezydenta?
|
Proszę:
http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/age...Glosowania=167
Nie potrzeba referendum. Jeżeli przejdzie przez Sejm potem zostanie już tylko Senat i Prezydent także to już tylko formalność ...
Sam Komorowski w wywiadzie wypowiadał się, że jeżeli tak ustawa (zwrot mienia żydowskiego) do niego trafi to ją podpisze:
Prezydent Komorowski mówił natomiast we wtorek wieczorem w TVP1: "Jeżeli przyjdzie do mnie ustawa tego typu, to ja nie powtórzę tego, co się zdarzyło jednemu z moich poprzedników. Takiej ustawy nie zawetuję".
Brak ustawy reprywatyzacyjnej Komorowski określił jako "hańbę Polski". - Polska jest jedynym krajem, w którym nie było żadnej ustawy reprywatyzacyjnej ani rekompensacyjnej - podkreślił. Zapytany o możliwość skorzystania z prawa inicjatywy ustawodawczej, prezydent powiedział, że to "też jest możliwe". Zaznaczył jednak, że w kwestiach "gdzie są wydawane pieniądze, powinien decydować przede wszystkim rząd".
- Będę taką ustawę wspierał oraz jestem skłonny brać za nią cząstkę współodpowiedzialności - zadeklarował prezydent.
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kra...ej,167666.html
To już wiadomo komu służy "nasz" prezydent ....