Wyświetl pojedynczy post
heoij
Senior Member
 
Od: 12.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30401
Stary 20.01.2015, 13:14
Konrad. napisał(a):Wyświetl post
Nie moge znalezc, możesz rzucić linkiem?

Dwa, czy do zmian w konstytucji, oprócz 75% głosów w sejmie, nie trzeba jeszcze referendum i podpisu prezydenta?
Proszę: http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/age...Glosowania=167

Nie potrzeba referendum. Jeżeli przejdzie przez Sejm potem zostanie już tylko Senat i Prezydent także to już tylko formalność ...

Sam Komorowski w wywiadzie wypowiadał się, że jeżeli tak ustawa (zwrot mienia żydowskiego) do niego trafi to ją podpisze:

Prezydent Komorowski mówił natomiast we wtorek wieczorem w TVP1: "Jeżeli przyjdzie do mnie ustawa tego typu, to ja nie powtórzę tego, co się zdarzyło jednemu z moich poprzedników. Takiej ustawy nie zawetuję".

Brak ustawy reprywatyzacyjnej Komorowski określił jako "hańbę Polski". - Polska jest jedynym krajem, w którym nie było żadnej ustawy reprywatyzacyjnej ani rekompensacyjnej - podkreślił. Zapytany o możliwość skorzystania z prawa inicjatywy ustawodawczej, prezydent powiedział, że to "też jest możliwe". Zaznaczył jednak, że w kwestiach "gdzie są wydawane pieniądze, powinien decydować przede wszystkim rząd".

- Będę taką ustawę wspierał oraz jestem skłonny brać za nią cząstkę współodpowiedzialności - zadeklarował prezydent.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kra...ej,167666.html



To już wiadomo komu służy "nasz" prezydent ....
Ostatnio edytowane przez heoij : 20.01.2015 o godz. 13:41.