Wyświetl pojedynczy post
Smuga
Senior Member
 
 
Od: 07.2013
Skąd: Nowhere

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30206
Stary 13.01.2015, 15:48
Ile rzeczywiście zarabia się w kopalni? Po publikacji GUS górnicy publikują odcinki z pensji

Cytat:
Zarząd Kompanii Węglowej poinformował przedstawicieli zakładowych związków zawodowych, że brakuje środków na wynagrodzenia dla pracowników KW. Rzecz jasna braki dotyczą jedynie górników, gdyż zarząd na wypłaty dla siebie pieniądze ma. (...) Wiele wskazuje na to, że komuś bardzo zależy na tym, aby wykończyć zarówno górników, jak i samą branżę wydobywczą. Lista „uchybień” jest bardzo długa: od fatalnych inwestycji w sprzęt, który nie zwiększył wydobycia, aż po hałdy węgla zalegające w składach, na które dziwnym trafem nie ma nabywcy, podczas gdy węgiel z Rosji sprzedaje się świetnie.
Już nie wspominając o dysproporcjach między szeregowymi górnikami, a członkami zarządów spółek węglowych. Na Zachodzie wykwalifikowany menadżer zarabia maksymalnie 2 razy więcej od górnika pracującego w pocie czoła na dole. U nas dziesięć razy tyle zawyżając tylko koszty dla kopalń. A te dane o 6-7 tysiącach PLN stanowiących pensję górników są wzięte z kosmosu.
Ostatnio edytowane przez Smuga : 13.01.2015 o godz. 15:50.
http://www.wislakrakow.com/forum/signaturepics/sigpic239871_1.gif
W moim sercu jedna wiara, jeden klub, jedno bicie, Wisła Kraków ponad życie!!!