FraMat napisał(a):

A Ty nadal z własnej kieszeni dajesz dobrowolnie kolejnemu złodziejowi?
Widocznie niektórzy nie mogą żyć bez świadomości, że ktoś ich okradnie.
A skąd wiesz, że Owsiak ukradzione Tobie pieniądze dobrze wykorzysta?
Tylko że rzucając na tacę nie biorę udziału w ogólnopolskim hapenningu za społeczne pieniądze.
|
No to widzisz, ja daje jednemu złodziejowi, Ty rzucasz innemu i obydwaj z podatków finansujemy "naszych" złodziei krzyżowo, mimo naszego braku chęci. Plus kościół dostaje więcej niż WOŚP.
Co do miejsc prowadzonej zbiórki - zbierają pieniądze tam, gdzie są ludzie. Rozumiem, że w waszej opinii powinni udać się na opuszczony parking przed Urzędem Skarbowym?

Jeżeli ktoś nie chce, to nie wrzuci - przecież Ci wolontariusze (w większości dupeczki w wieku około gimnazjalnym) nie rzucą się na Ciebie, nie wyrwią portfela i nie przesypią jego zawartości do skarbonki. Inny argument - płacą podatki, kościół jest finansowany z podatków, więc mają prawo do zbiórki przed kościołem.