palikot napisał(a):

Różnica jest mniej więcej taka, jak z porównaniem kogoś kto faktycznie szuka odpowiedzi na to pytanie do trolla, który raz na pół roku loguje się na forum tylko po to żeby podburzać podjudzać prowokować i siać zamęt
|
A może to chodzi o uświadomienie wielu osobom jak bardzo nimi się manipuluje? Jeżeli komuna jest dla nas zła ( i słusznie) to dlaczego tylko czasami? Jeżeli piłkarz startuje w wyborach/robi z siebie pośmiewisko ( niepotrzebne skreślić) z ramienia określonego ugrupowania i zostaje uznany przez kogoś za sprzedajna k... to dlaczego ta sama osoba gloryfikuje prominentnego działacza tegoż ugrupowania?
Tu nie chodzi ani personalnie o Czerwińskiego ani personalnie o Żurawskiego - jeden i drugi nie jest moim idolem, jeden i drugi przysłużył się naszemu klubowi. Tu chodzi o marną wiedzę wielu obrońców jedynie słusznej wizji świata na temat rzeczywistości. Mało jest w życiu podziałów na czarne i białe i warto by to brać pod uwagę zarówno przy sprzeciwie przeciwko czemuś jak i przy obronie tego czegoś. Niestety zazwyczaj kończy się na podziale wg linii : "nasza prawda jest najprawdziwsza.