Wyświetl pojedynczy post
wislak68
Senior Member
 
Od: 11.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30130
Stary 11.01.2015, 00:29
[QUOTE=kerim1906;1387180]
wislak68 napisał(a):Wyświetl post
1. wiślak68 korwin zawsze był wentylem bezpieczeństwa rządzących od 25 lat z małymi przerwami kiedy rządził Premier Olszewski I Kaczyński , nic się nie zmieniło i nie zmieni jeżeli chodzi o niego.
2. natomiast co do do baby w białym kitlu uważam że nie ma nic do gadania , wykonuje polecenia , niszczyć polskie górnictwo może tylko ktoś komu na tym kraju nie zależy
1. Teza chyba postawiona ciut za mocno. Natomiast to że kilka razy w przeciągu ostatnich kilkudziesięciu lat pełnił taką rolę (i to raczej świadomie) to sprawa raczej bezsporna.
2. Z tymi poleceniami to chyba też trochę za daleko. Myślę że sprawa jest bardziej złożona i odgrywa tu rolę co najmniej kilka czynników: naciski niemieckie (cała sprawa z CO2 i forsowaniem "czystej energii" której największym producentem są Niemcy, starający się jednocześnie utrzymać konkurencyjność swojego przemysłu, zagrożonego wysokimi kosztami "energii wiatrowej" i próbujący wymóc eksport swoich technologi energetycznych do innych krajów UE), zadziwiająca niekompetencja (zupełnie zmarnowano czas fantastycznej koniunktury dla przemysłu węglowego, który związany był z wysokimi cenami nośników energii) czy wreszcie zupełna amorficzność tej władzy, będącej zlepkiem różnych lobbies, które w zależności od siły nacisku, pchają rządzących z jednej skrajności w drugą (co w konkretnym przypadku węgla oznacza że doktor Ewa ratuje swoich przed taśmami, posiadanymi przez uboli zajmujących się chwilowo importem węgla, zamykając kopalnie i zezwalając na import ruskiego węgla, który jeszcze kilka miesięcy temu miał być zakazany przez Tuska).
Ostatnio edytowane przez wislak68 : 11.01.2015 o godz. 01:54.