Glazik napisał(a):

|
5.5tys. ludzi (golrnicy) zasili grono bezrobotnych.Pewnie polowa wyjedzie za granice.Sytuacja naprawde jest nie ciekawa.Np.taka Sosnica dzielnica Gliwic cala praktycznie cala ta dzielnica pracuje w KWK Makoszowy lub Sosnica i z dnia na dzien wszyscy taraca prace...w tym jedyni zywicele rodzin,mlodzi z kredytami... co za parszywy rzad. Plakac sie chce. Za pare lat z Polski zostanie park Narodowy bo mlodzi wyjada a starzy wygina bo nie bedzie skad emerytur odzyskac.
|
zaraz zacznie się akcja obrzydzania górników, nastawiania społeczeństwa przeciwko nim, "ekonomiści" będą opowiadać o kosztach utrzymania nierentownych kopalń ,zrobią sondaże na zamówienie, i tak będzie to się kręcić jak kręciło się z likwidowanymi innymi branżami , ostatnio na tapecie były stocznie których juz nie ma a stoczniowcy dostali propozycje nowych "zawodów"np strzyżenie psów ( to nie żart , to fakt) mam nadzieje że górnicy pokażą solidarność i postawią się skutecznie urbanoplatfusom i zeteselowcom