Wyświetl pojedynczy post
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert
 
 
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10
Stary 04.01.2015, 16:59
Wspomnieliście o rozstawieniach. Zmiana systemu rozgrywek wpłynie także na to. Popatrzcie :



Na zielono zaznaczyłem przesunięcie klubów do wcześniejszej rundy na czerwono przesunięcie grupy do rozgrywek grupowych.

Jak widzicie, oprócz klubów z krajów 1-4, przesunięto zdobywców pucharów z miejsc 8-12 z IV rundy do rozgrywek grupowych. Pozostałe 9 klubów zaczynających w IV rundzie przesunięto do III. Fakt ten wpłynie na rozstawianie w III rundzie.

Chociaż i w starym i w nowym systemie udział bierze 58 klubów to :
Dawniej 58 zespołów tworzyło
40 klubów, które awansowało z II rundy
16 klubów, które dochodziły w III rundzie, które zajęły miejsca, które w nowym systemie będą premiowane tak samo jak w starym startem w III rundzie
2 kluby - Zdobywcy Pucharów z krajów 18 i 19miejsca.

Teraz 58 zespołów tworzyć będzie
33 klubów które awansowało z II rundy
16 klubów, które dochodzą w III rundzie, które zajęły miejsca, które w starym systemie były premiowane tak samo jak w nowym startem w III rundzie
9 klubów, które do tej pory zaczynały w IV rundzie.

Tak jak do tej pory tak i teraz będzie 29 klubów rozstawionych w III rundzie tyle, że teraz będzie w tych 29 klubach niemal na pewno zdecydowana większość z 9 klubów przesuniętych z IV rundy.

Podobnie rzecz się ma ze zmianą sytuacji rozstawień w IV rundzie.
Do tej pory było 31 klubów rozstawionych, teraz będzie ich 22.
Ktoś powie, że zmiana w systemie rozgrywek nic nie zmieni bo jeśli wśród 31 rozstawionych klubów 9 klubów, które teraz zostały przeniesione od razu do grupy to kluby, które do tej pory były rozstawione to z 31 klubów rozstawionych 9 odejdzie do grupy i zostanie 22 klubów rozstawionych dokładnie tyle samo ile do tej pory było rozstawiane więc nic się nie zmieni...

No niestety. W ciągu trzech ostatnich sezonów zawsze dwóch albo trzech zdobywców pucharów choć zaczynało od IV rundy to jednak jako kluby nierozstawione co oznacza, że o te „dwa lub trzy kluby będzie trudniej w rozstawieniu.
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 04.01.2015 o godz. 18:14.
Odpowiedz cytując