No tak na końcu okaże się że Valxs i Basałaj to byty wirtualne i ich nie było i nie ma

(Ale dług niestety jest jak najbardziej realny)
Oczywiście że Cupiał na to pozwolił tak jak pozwolił na działania Bednarza (którego to nie krytykowałeś rzecz jasna posługując się swoją logiką tylko Cupiała?).
Twoje przesłanie jest proste - było świetnie było wspaniale... a tu nagle krach i stoimy nad bankructwem, czemu? Eeeee bo 1 potknięcie i nie graliśmy w pucharach.
Żaden biznes plan który nie przewiduje scenariuszy negatywnych (brak kwalifikacji do pucharów choćby w 1 czy 2 sezonach) nie jest profesjonalny. Wystarczył raptem
1 rok bez pucharów i Wisły nie ma!
To pokazuje słabość i lichość zarządzania Basałaja i Valxcsa (oraz Cupiała że to żyrował).
Dla przykładu Lech 2 sezony nie grał w grupie LE i dopiero teraz kończą im się pieniądze. Ale ich polityka była inna, sprowadzali wybijających się młodych piłkarzy jak Lewandowski, Tonew, Rudnew itd i zawsze kogoś mogli sprzedać jak się kasa kończyła. My zostaliśmy z przepłacanymi starymi Jaliensami, Iliewami....