Wyświetl pojedynczy post
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert
 
 
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 28.12.2014, 10:49
Tworzę ten temat by zachować porządek. Jeśli zaczynamy wątek zmienionych zasad kwalifikacji do LE. To o zasadach, które będą obowiązywać w sezonie 2015/2016 nie piszmy w temacie który dotyczy sezonu 14/15.

Rozgrywki 2015/2016 będą się odbywać wg zmienionego schematu, który wygląda następująco :




W Lidze Mistrzów będzie miał szansę zagrać Obrońca Pucharu Ligi Europy, jeśli się nie zakwalifikuje ze swojej ligi będzie on dodawany do czwartej rundy kwalifikacji LM
W Lidze Europy zmieni się bardzo dużo.
Jak dotąd w 12 grupach grało 48 klubów. To się nie zmieni. Zmieni się to, że aż 16 klubów nie będzie musiało grać w kwalifikacjach.
Dotąd spośród 155 klubów 31 kończyło w grupie. Teraz spośród 143 grających w kwalifikacjach w grupie kończyć będzie 22. Jeśli kluby, które trafią od razu do grupy zamiast grać jak dotąd w kwalifikacjach to nie będzie miało to wpływu na rozstawienie dla Wisły. Jeśli jednak do grup będą trafiać zdobywcy pucharów, którzy mieli niższą niż Wisła liczbę punktów w rankingu to oznaczać to będzie, że grupie jest tenklub który wg starego systemu byłby poniżej Wisły przy robieniu listy rozstawionych i nie przez co Wiśle będzie trudniej o rozstawienie...
Zmienia się formuła czwartej rundy kwalifikacji. W tej rudzie zagrają tylko Ci, którzy przeszli przez trzy pierwsze rundy kwalifikacji oraz Ci, którzy odpadną z trzeciej rundy kwalifikacji do LM.
Zmieniła się też bardzo formuła pierwszej rundy kwalifikującej do LE. W tym roku wszystkie polskie kluby zaczynały od drugiej rundy. Od następnego sezonu wszystkie polskie kluby za wyjątkiem zdobywcy pucharu zaczynać będą za od pierwszej rundy mimo tego, że w obu sezonach Polska miała to samo miejsce w rankingu.
Jak dotąd kraje zajmujące 33 lub niższe miejsce były krajami, których wszystkie bez wyjątku kluby zaczynały od pierwszej rundy. Teraz takim miejscem jest 24 !
Jak dotąd w pierwszej rundzie spośród 155 klubów, które w ogóle grają w kwalifikacjach grały 74 kluby czyli 48% wszystkich klubów. Teraz spośród 143 klubów, które w ogóle grają w kwalifikacjach aż 104 zacznie w pierwszej rundzie czyli 73% wszystkich klubów !
Państwa, które zajmą miejsca 7-9 nie będą miały jak dotąd 4 klubów w kwalifikacjach LE ale 1 klub od razu w grupie i dwa w kwalifikacjach co oznacza dla nich, że zdobywca 5 miejsca w ich ligach nie będzie się już kwalifikował do gry w pucharach.

Szczegółowe porównanie przedstawia poniższe zestawienie



Jak widzicie miejsca można było podzielić na następujące grupy

miejsca 16 (zdobywca pucharu zaczyna od IV rundy)
miejsca 17-19 (zdobywca pucharu zaczyna od III rundy)
miejsca 20-21 (wszyscy zaczynają od II rundy)
miejsca 22-26 (zdobywca trzeciego miejsca zaczyna od I rundy, zdobywca pucharu i wicemistrz od II rundy)


Teraz podział na grupy będzie wyglądać następująco:

Miejsca 16 i 17 (Zdobywca pucharu zaczyna od III rundy, wicemistrz od II rundy, klub z trzeciego miejsca od I rundy)
Miejsca 18-23 (Zdobywca pucharu zaczyna od II rundy a pozostałe kluby od I rundy)
Miejsce 24 i poniżej (wszystkie kluby zaczynają od I rundy)



Właśnie dlatego 17 miejsce robi różnicę...To czy zajmiemy 18 czy 23 ma znaczenie tylko i wyłącznie dla 20% do rankingu klubowego.
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 28.12.2014 o godz. 15:46.
Odpowiedz cytując