Wyświetl pojedynczy post
WhiteDoctor
Senior Member
 
Od: 04.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16832
Stary 19.12.2014, 17:28
TRNKRN napisał(a):Wyświetl post
Moi drodzy, wczoraj czytałem pewien węgierski artykuł, w którym była mowa o Węgrach, którzy do niedawna grali na Zachodzie, a teraz są wciąż bezrobotni. W artykule poruszono temat niedoszłych transferów Tamása Kádára do Wisły i Krisztiána Németha (dziś podpisał kontrakt w USA) do Śląska. Dlatego nie widzimy ich w na polskich boiskach, bo jest tu dla nich po prostu za mała kasa. Nie chcieli grać za 8-10k euro miesięcznie. W artykule poruszono kwestie atrakcyjności polskiej ligi pod względem finansowym, gdzie porównuje się ją do do ligi austriackiej, słabszych klubów ligi tureckiej, holenderskiej i drugiej bundesligi. Warunki finansowe podobne do polskich jest w stanie zaproponować kilka klubów na miejscu - Videoton, Debreczyn... Dlatego potrzeba im zapewnić więcej niż tylko średni kontrakt i nadzieję na rozwój możliwości sportowych. Inną sprawą jest to, że Gumiś do nas przyszedł, bo w dużej mierze był spalony na Węgrzech po fatalnych występach w kadrze... A zostać w Szombathely też lipa... Miasto wielkości Mysłowic, słabe możliwości rozwoju na miejscu - nie miał nic do stracenia. Miejscowa liga jest dużo słabsza niż polska, nawet ten jeden występ Debreczynu w LM tego nie zmieni, oglądam raz na jakiś czas, i generalnie oczy bolą jak podczas oglądania meczów Korony czy Zawiszy...
to wrzuć go jeśli możesz

ale zobacz tez ile oni klubów zwiedzili w wieku 26 i 24 lat, a i tak wracali na Węgry
Odpowiedz cytując