Wyświetl pojedynczy post
Smuga
Senior Member
 
 
Od: 07.2013
Skąd: Nowhere

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#29773
Stary 16.12.2014, 16:41
@ABGwislakABG akurat w Stanach sędziowie SN są powoływani bardzo podobnie:

Cytat:
Sąd Najwyższy USA składa się z 9 sędziów. Są oni wyznaczani przez prezydenta, potem ich kandydaturę musi zatwierdzić Senat.
Problem nie tkwi więc w procedurze wyboru sędziów, bo jest ona w wielu krajach demokratycznych bardzo podobna. Te wszystkie patologie polskiego sądownictwa wynikają niestety z dziedzictwa PRL-owskiego. Sądy po 1989 roku były jako pierwsza odnoga władzy do całkowitej wymiany. Nie uczyniono z tym nic i skutki tego odczuwamy teraz.
Ostatnio edytowane przez Smuga : 16.12.2014 o godz. 18:48.
http://www.wislakrakow.com/forum/signaturepics/sigpic239871_1.gif
W moim sercu jedna wiara, jeden klub, jedno bicie, Wisła Kraków ponad życie!!!