Rozkręca się "Przyjazne państwo" wg. PO :
Cytat:
Przyjazne państwo” Platformy w praktyce. Resort finansów dokręca śrubę skarbówkom: albo dociśniecie przedsiębiorców, albo będą kary!
Nowe, ostrzejsze wytyczne Ministerstwa Finansów. Resort kierowany przez Mateusza Szczurka chce docisnąć urzędy skarbowe, by te jeszcze skuteczniej wykrywały nieprawidłowości w swoich kontrolach.
O sprawie pisze serwis dziennik.pl. Jak czytamy, konkluzja urzędników jest prosta - albo urzędy będą chwytać większą liczbę przestępców skarbowych, albo zostaną ukarane, na przykład utratą etatów.
Ministerstwo nie jest bowiem zadowolone z dotychczasowych kontroli podatkowych. Urzędnicy choć nie odpowiadają na to, jak wygląda dziś skuteczność tych kontroli, to wiedza, że musi ona wynieść ok. 80 procent. A że niektóre izby skarbowe mają problem z osiągnięciem takiego wyniku, to wniosek jest jeden: trzeba dokręcić śrubę.
„Dziennik Gazeta Prawna” i przepytani przez pismo eksperci boją się, że uchybień i nieprawidłowości urzędnicy będą szukać… do skutku, nawet gdy tak naprawdę ich nie będzie.
Byle tylko pojawił się domiar, najlepiej przewyższający tysiąc złotych. To graniczna kwota – jeśli udaje się ją przekroczyć, fiskus uznaje kontrolę za zakończoną pozytywnie z jego punktu widzenia
— czytamy.
Przewidywania dotyczą też interpretacji przepisów podatkowych, które - w opinii ekspertów - będą jeszcze częściej na niekorzyść przedsiębiorców. Wszystko po to, by budżet państwa dostał o wiele większe wsparcie.
Jak się to ma do przyjaznego państwa (także przedsiębiorcom) deklarowanego przez Platformę? Do przyjaznego nastawienia wobec polskich firm, do liberalnych zmian obiecywanych przez Tuska?
|
http://wpolityce.pl/gospodarka/22551...albo-beda-kary
No i oczywiście tzw.niezawisły wymiar sprawiedliwości:
http://niezalezna.pl/62264-korupcja-...zynki-nagranie