Wyświetl pojedynczy post
Grisza1
Moderator
 
Od: 05.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#29573
Stary 08.12.2014, 17:58
Panowie, sprawa jest prosta. Sam pracuję w jednym z urzędów, też jeżdżę w delegacje i każda delegacja jest rozliczana na podstawie biletów. Nie ma generalnie zaliczek. Najpierw wykładam własne pieniądze, później przedstawiam bilety PKP / PKS II klasa, opisane, z konkretnymi datami, najlepiej imienne zakupione przez internet. Chce ktoś przyjechać swoim samochodem? Proszę bardzo. Na własny koszt lub w bardzo, bardzo wyjątkowych sytuacjach za uprzednim pozwoleniem Dyrektora Generalnego. W MOPS w Krakowie zgłasza się 80 - letnia babcia po zasiłek celowy na zakup leków. Żeby dostać 100 zł, musi najpierw przedstawić recepty, że ma leki do wykupienia, a następnie w ciągu miesiąca przedstawić imienną fakturę, że zakupiła te leki lub że leki te wykupiła już wcześniej i chce się ubiegać o refundację tego wydatku. Nie rozliczy się? Wszczynane jest postępowanie administracyjne, którego koszty nomen - omen przewyższają często wartość udzielonej pomocy i pieniądze musi babcia oddać.
Moja delegacja to dajmy na to 200 zł na bilety, pomoc dla babci 100 zł na leki. I takie kwoty się rozlicza skrupulatnie. 30, 40 czy 70 tysięcy jednego czy drugiego pana posła bierze się na wiarygodność i zaufanie. Gdzie sens? Gdzie logika?
Stan Valckx : - To już byłaby rozmowa o przegrywaniu, dlatego jej nie podejmę.