|
Chwilowo Orban, bo Putin w tym tygodniu podpisał umowę na rurociąg do Turcji, a dodatkowo powróciły pomysły Jamału 2, bądź szybszej rozbudowy North Stream.
Pamiętam jak przez lata wykłócałem się tutaj o Orbana, gdy nie można było napisać na niego złego słowa, gdyż nie było to zgodne z linią partii, która od 2010 roku chciała w Polsce drugiego Budapesztu.
Teraz mam nadzieję, że niektórzy zrozumieli, że to co robi Orban i Węgry niekoniecznie musi być korzystne dla Polski. A działania na rzecz budowy South Stream, dopuszczenie Rosji do europejskiego rynku elektrowni atomowych oraz bojkotowanie wraz ze Słowacją przesyłu gazu rewersem na Ukrainę to były działania wbrew naszym interesom.
|