kamikaze napisał(a):

|
Nie zapominaj o Kaczyńskich i o ich zasługach dla narodu wybranego. Kto zablokował ekshumacje w Jedwabne, zainicjował Hanukę w pałacu prezydenckim, wybudował muzeum żydów polskich, popierał żydomasońską Bnai Brith. Pis czy może lepiej Pisrael to najbardziej żydowska partia w Polsce i bardzo szkodliwa dla Polski.
|
Nie wiedziałem że w 2014 roku kiedy otwarto oficjalnie muzeum rządził PIS...

Natomiast inicjatywa powstała w 1995 za rządów Oleksego i powołano go do życia w 2005 roku .Za stroną Muzeum :
" Dzięki wsparciu indywidualnych oraz instytucjonalnych darczyńców z całego świata w 1995 r. możliwe było rozpoczęcie prac nad projektem muzeum i kontynuowanie ich – jako inicjatywy społecznej – aż do roku 2005 r., gdy oficjalnie powołano do życia Muzeum Historii Żydów Polskich. Patronat nad tworzeniem muzeum objął Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski."
Więc z łaski swojej nie pleć tu farmazonów bo zarówno powstanie inicjatywy (1995), ani patronat (Kwaśniewski) ani wybudowanie (2014) niemiało związku z PISem. Jedynie przy podpisaniu umowy trójstronnej w 2005 brał udział L.Kaczyński jako prezydent Warszawy, gdzie drugą stroną był minister kultury z ramienia rządu Belki.
Jakby tak żydzi kochali Kaczorów to by raczej gadzinówka wyborcza czy krytyka polityczna ubóstwiały PIS.
Reszta tzn.:zainicjował,zablokował,popierał to Twoje odczucia a nie dowody. Równie dobrze mogę powiedzieć że Kwaśniewski z Michnikiem zainicjowaili prace poszukiwawcze żołnierzy państwa podziemnego na Łączce a teraz popierają przeniesienie leżących tam komunistów w inne miejsce
