Po pierwsze idziesz do sklepu z pendrive z filmem z polskimi napisami - jak kupowałem na początku roku nie było problemu z wsadzeniem pena i testem telewizora czy prawidłowo odczytuje.
Dwa - Sony fajna marka ale dwa modele które testowałem nie widziały polskich czcionek w Divx - Samsung to kombajn który odczyta chyba wszystko nawet gazetę wetknięta w USB

Sam mam Szajsunga ale nie najtańszy model.
Najlepsze forum w Polsce jeśli chodzi o informacje i testy telewizorów:
http://www.hdtv.com.pl/forum/
Wyczytałem tam wszystkie szczegóły o moim modelu o których gość w sklepie (nota bene kumaty) nie miał pojęcia.
I kupiłem pod koniec stycznia - najlepsze promocje.