|
Legia Warszawa ponownie zostanie ukarana przez UEFA. Za zachowanie kibiców podczas wyjazdowego meczu z Lokeren drużynie mistrzów Polski grozić może nawet wykluczenie z Ligi Europy. Podczas czwartkowego spotkania piątej kolejki fazy grupowej Ligi Europy zachowanie kibiców Legii dalekie było od wzorowego. Fani warszawskiego zespołu na trybunach obiektu w Lokeren odpalili niedozwolone race, sforsowali jedną ze stadionowych bram i ruszyli w kierunku policji, a na dodatek wznosili rasistowskie okrzyki w kierunku zawodników gospodarzy.
Przepisy UEFA przewidują sankcje w postaci zamknięcia stadionu na więcej niż jeden mecz lub na całe rozgrywki, odjęcie punktów, a w ostateczności nawet wykluczenie z rozgrywek.
W piątek Komisja Dyscyplinarna UEFA ogłosiła, że zostanie wszczęte postępowanie wobec Legii Warszawa. Sprawą polskiego zespołu Europejska Federacja Piłkarska zajmie się 2 grudnia
|