kerim1906 napisał(a):

|
kłamiesz jak zwykle, kłamiesz jak wasz guru urban , zapamiętaj! parlament nie miał nic do "książeczek" , załatwiono to na poziomie sejmików , sejmiki o tym zdecydowały, sejmiki zdominowane przez urbanoplatfusów i zielone ludziki z zsl
|
Sejmiki nie mają nic do kart wyborczych od nowego kodeksu wyborczego, który wszedł w życie 1 stycznia 2011 roku. Nawet kłamać nie potrafisz, więc idź na S24, a tam może znajdziesz odbiorców
Art 40.
§ 5. Wzór kart do głosowania ustala Państwowa Komisja Wyborcza.
RN opublikował projekt zmian jak to powinno wyglądać, gdzie "broszura"/"książeczka" jest nazwana otwieranym zeszytem.
http://narodowcy2014.pl/wp-content/u...s-wyborczy.pdf
Także PO, PiS, SLD, PSL i RP dali wolną rękę PKW na decydowanie co do kart do głosowania bez nazwania "książeczki"/"broszury" co do nazwy, a dodajmy, że było to już po wyborach samorządowych 2010.