s1mone napisał(a): 
|
Fakty są takie, że protest był inicjatywą SKWK i jeśli Wisła będzie miała problemy z dostaniem licencji na przyszły sezon to zbiorowo odpowiedzialni za to są wszyscy kibice, którzy bojkotowali mecze Wisły (w tym nie tylko SKWK, ale od nich się zaczęło).
|
Ne zaczęło się od SKWK, tylko od Bednarza torpedującego współpracę z SKWK w kontekście celów za 1 złotówkę, wiec winowajcą jest wyłącznie ex prezes Wisły i jego poplecznicy, wystarczyło choćby w jednym meczu wykazać solidarność z niesłusznie ukaranymi i temat po jednym meczu by zniknął, a dług zewnętrzny jest grubo ponad teoretyczne straty związane z bojkotem..trzymajmy sie więc faktów, a nie świata iluzji.. gdyby nadal był JB problemy z licencją byłyby takie same, a perspektywy na ich rozwiązanie mniejsze, bo jaki inwestor będzie chciał wspierać inwestycję, której przedstawiciel ukazuje potencjalnych jej konsumentów jako zgraje bandytów, "swołocz", a jedyną organizację kibicowską jako „nowotwór”. Dziś nie ma Bednarza, nie ma więc winowajcy i jest tak dzięki bojkotującym, reszta zależy od woli bossa i zaradności nowego prezesa Wisły, choć w jakimś stopniu też i od kibiców, dobry klimat kibicowski, zapewne zwiększa szansę na pozyskanie sponsorów, nie psujmy go więc, nawet w Internecie, takie jest moje skromne zdanie, w powyższym temacie.
__________
EDIT. do postu poniżej, ulTraS
Dług podstawowy był i przed porażką z Apoelem i nawet awans do LM, niewiele by tu zmienił, bo grając w niej i tak w jeden sezon raczej nie zarobiliśmy (80-100 mln złotych czyli 20-25 mln € netto) tyle aby spłacić zobowiązania względem TF. Dług drugi zewnętrzny, powstał zaś bo przychody w okresie JB spadły drastycznie, a wydatki zmniejszyły się w wyniku kończących się kontraktów, widać nie dość znacząco, zaś BC przestał wspierać klub finansowo, jak czynił całe lata wcześniej.
W sprawie SKWK, masz bezspornie pełną rację, to nie ono odpowiada za porażki z Valerengą, Dinamo Tibilisi, Levadią i Karabachem (również wszelkie inne sportowe jak z Apoelem), to nie stowarzyszenie kibiców, odpowiada za rozbicie kadrowe drużyny przed meczami kw. do LM z Anderlechtem, nie odpowiada też za sprawę Mandziary, całą długą listę słabych lub złych transferów., kluczowe bowiem jest to iż zamiast wspierać tych co mają sukces, czyli grę wiosną w pucharach, po sukcesie następowała > za sprawą właściciela < dezintegracja tego co wcześniej zbudowano i ..tak od początku, szycie i prucie, aż do teraz, do kryzysu, gdy boss nie może lub nie chce juz dopłacać do naszego klubu..główna odpowiedzialność więc spada na ośrodek decyzyjny, a ten jest tylko jeden ..cały czas czekam, na sprawnie menadżerskie zarządzanie Wisłą SA, ale też oczekiwałbym, aby boss dał warunki aby coś trwałego w naszej Wiśle mogło urosnąć.., wpierw jednak priorytetem jest licencja, czyli program ratunkowy i na niego jak rozumiem czekamy teraz.
Ps. Zaś co do win SKWK, to tak różowo też nie jest., były i kary za wyjazdy, było ostrzeliwanie racami własnego obiektu, zbyt często pojawiał się też nieuzasadniony i wulgarny doping (nie jestem z kółka różańcowego, wiem że stadion ma swoje prawa, na derbach, na meczach z głównymi rywalami, ale rzecz w tym aby było to tylko w "uzasadnionych okolicznościach", rzecz też i w proporcjach), jest i kontekst wydarzeń poza stadionowych..całość psuła wizerunek kibiców, klubu i stąd JB mógł liczyć na wsparcie części mało zorientowanych kibiców, nie mających świadomości, że incydenty i wyjątki od reguły to nie powszechny obraz kibica i atmosfery na R22.. Ufam, że systematycznie będzie się zmieniał doping, będzie lepszy image dla klubu, z korzyścią dla niego i nas wszystkich.. słowem obciążanie SKWK za zakres bieżących kłopotów finansowych to nonsens, ale zmiany i tam by się moim zdaniem przydały, choćby po to aby przyciągnąć na obiekt nowych kibiców i zmieniać ich, z tzw. kosmitów, na stałych bywalców.
Ostatnio edytowane przez milosz : 23.11.2014 o godz. 21:22.
|