Marek Lasota też kantował
Cytat:
Marek Lasota, dyrektor krakowskiego Instytutu Pamięci Narodowej i kandydat PiS na prezydenta miasta, przez co najmniej rok posługiwał się abonamentem na darmowe parkowanie na Starym Mieście. Dokument wydano dla... Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
Sęk w tym, że jak ustaliliśmy, w 2012 r. zamiast płacić za abonament (250 zł miesięcznie), parkował za darmo w Starym Mieście na podstawie abonamentu, który mu się nie należał (dokument uprawniał do tego przez cały rok).
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...tml#BoxWiadTxt
|
Czy to nie jest wyłudzenie? Czy to nieformalne użyczenie służbowej karty koledze? Koszt karty 250 zł i wielomiesięczne (nielegalne?) jej wykorzystywanie to już są znamiona przestępstwa.
Zwykły śmiertelnik to już ma prokuratora na karku.