szprotson napisał(a):

ale czy kasa zamrożona przez UEFA = Kasa na koncie w banku oprocentowanym by pieniadz nie tracił na wartości, czy po prostu gdzies sobie leży 7 stówek ojro i czeka ?
Imho taka bańka euro nawet dla chłopa który ma przejsciowe problemy nie powinna być problemem.
|
UEFA zamroziła wypłatę a nie konkretna gotówkę. Tzn. tą kasę sprzed 2 lat, która miała być przelana dla Wisły trafiła do innego klubu, a dla Wisły została jedynie zarezerwowana wypłata przy słusznym założeniu, ze w chwili wypłaty UEFA będzie wypłacalna. Czyli 700 E UEFA obracało a nie trzymało na koncie.
Pomoc Cupiała, jeżeli takowa będzie, uratuje nas przed degradacją ale nie zmieni wypłacalności klubu czy zbytnio wielkości długu. Aby coś się ruszyło z punktu widzenia kibica, czyli np. transfery to morze gotówki musiałoby być wpompowane. Realnie? Tylko nowy właściciel/udziałowiec spełniłby ten warunek o ile miałby ambicje jak Boguś na początku bycia właścicielem.