Wyświetl pojedynczy post
emj10
Senior Member
 
Od: 05.2006
Skąd: Opoczno/Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#28999
Stary 18.11.2014, 23:11
palikot napisał(a):Wyświetl post
Gdzie można sprawdzić w internecie protokół ze swojego okręgu? szukam i znaleźć nie mogę
Nigdzie. Wisi na drzwiach tam gdzie głosowałeś, bądź możesz udać się do OKW.


Mnie bawi to całe zamieszanie i wzywanie od lewa do prawa (nie licząc PSL) do powtórzenia wyborów.

Owszem to co robi PKW z liczeniem głosów jest karygodne, ale patrząc na to co dzieje się w terenie nie widzę większych powodów do niepokoju. Na BIP-ie większości miast wiszą już wyniki do rad gminy, rad powiatów i na burmistrzów/prezydentów miast policzone przez OKW. Nie widzę protestów na poziomie gmin i powiatów, a nawet w Wołominie liczono powtórnie głosy na burmistrza, bo różnica wyniosła zaledwie 21 głosów.

Natomiast wyniki jeśli chodzi o sejmiki też są już dobrze znane na poziomie powiatów i widać, że PSL wykręciło w nich fenomenalny wynik, ale nie jest to aż tak wielkie zaskoczenie patrząc na wyniki z 2010.

Podaję linki, żeby ktoś nie napisał, że uprawiam bajkopisarstwo.

Wybory 2010 sejmik mazowiecki:
http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/...00.html#tabs-5

PO - 28,56%
PiS - 23,85%
PSL - 22,30%

Wybory 2010 sejmik świętokrzyski:
http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/...00.html#tabs-5

PSL - 32,91%
PiS - 20,50%
PO - 15,86%