BBudowniczy napisał(a):

Jak ktoś jeszcze nie czytał, to polecam "Biez Wodki" Aleksandra Topolskiego. Przeżycia młodego chłopaka skazanego po 1939 r. na łagry w ZSRR, późniejszego żołnierza armii generała Andersa. Czyta się bardzo dobrze, całośc mimo dramatyzmu dziejów okraszona sporą dawką humoru.
|
Czytałem i również polecam - po prostu świetne. Zachęcam też do przeczytania drugiej części: "Bez dachu" - wspomnienia już jako żołnierza II korpusu. Głównie opis zwykłego życia żołnierskiego, tego co działo się poza walkami. A działo się!