Wyświetl pojedynczy post
pzkwr
Senior Member
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#606
Stary 12.11.2014, 19:48
BBudowniczy napisał(a):Wyświetl post
Jak ktoś jeszcze nie czytał, to polecam "Biez Wodki" Aleksandra Topolskiego. Przeżycia młodego chłopaka skazanego po 1939 r. na łagry w ZSRR, późniejszego żołnierza armii generała Andersa. Czyta się bardzo dobrze, całośc mimo dramatyzmu dziejów okraszona sporą dawką humoru.

Czytałem i również polecam - po prostu świetne. Zachęcam też do przeczytania drugiej części: "Bez dachu" - wspomnienia już jako żołnierza II korpusu. Głównie opis zwykłego życia żołnierskiego, tego co działo się poza walkami. A działo się!
rrr
Odpowiedz cytując