Nie mogę znaleźć pełnej wypowiedzi tego Berkowicza, ale słowa "Chce pozwolić przechodzić pieszym przez jezdnię na czerwonym świetle" to może być taki "skrót myślowy"
Może chciał nawiązać do np. tego:
http://www.wykop.pl/ramka/1340767/pr...u-i-niemiecku/
Tutaj jakie to opłacaliśmy wycieczki posłom (ale nie samochodowe)
Wybrane wyjazdy posłów w 2013 roku:
Ekwador 139 334 zł
Beata Mazurek (PiS), Wanda Nowicka, Bożenna Bukiewicz (PO), Ryszard Kalisz (wtedy SLD), Damian Raczkowski (PO), Franciszek Stefaniuk (PSL) wybrali się na tydzień na Galapagos, by wziąć udział w sesji Unii Międzyparlamentarnej w Quito.
Indonezja 125 509 zł
Bożenna Bukiewicz (PO), Danuta Pietraszewska (PO), Krzysztof Kłosowski (Twój Ruch), Tomasz Latos (PiS), Maciej Banaszak (Twój Ruch) i Elżbieta Pierzchała (PO) spędzili tydzień na koszt podatników w Dżakarcie i Denpassar w Indonezji.
Malezja 56 830 zł
Do Kuala Lumpur, stolicy Malezji, na tydzień wybrały się Beata Kempa (SP), Małgorzata Szmajdzińska (SLD) i Beata Szydłowska (PO). Poleciały tam na Światowy Szczyt Kobiet.
Singapur 63 880 zł
Do Singapuru w podróż służbową udali się Marzena Wróbel (SP), Maks Kraczkowski (PiS), Jacek Żalek (PO) i Andrzej Jaworski (PiS).
Japonia 38 596 zł
Służbowo do stolicy Japonii Tokio wybrali się Marek Opioła (PiS) i Zbyszek Zaborowski (SLD), by wziąć udział w posiedzeniu podkomisji obrony i bezpieczeństwa Zgromadzenia Parlamentarnego NATO.
I to chyba tylko część wycieczek.