Wyświetl pojedynczy post
palikot
Senior Member
 
Od: 11.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#28816
Stary 11.11.2014, 16:28
JKM o marszu i suwerenności: ciekawe spostrzeżenia.
Cytat:
Co do Marszu Niepodległości
Jak wiadomo liberałowie, konserwatyści i narodowcy za datę odzyskania przez Polskę suwerenności uznają 7-X – rocznicę ogłoszenia suwerenności przez Radę Regencyjną. Przekazanie przez Radę władzy socjaliście i niemieckiemu agentowi – zapewne wymuszone okolicznościami – uważamy za utratę suwerenności. To tak, jakby za datę uzyskania niepodległości przez Kambodżę uznać nie objęcie władzy przez króla Sihanouka (9-XI-1953) lecz przejęcie jej (17-V-1975) przez Czerwonych Khmerów.
Tym niemniej, ponieważ połowa narodowców to nasi sprzymierzeńcy, nasi koledzy często prywatnie biorą w tym Marszu udział. Nawet dość licznie. I bardzo dobrze. My nie zwalczamy kibiców, nie pogardzamy nimi, jak „salon” – przeciwnie, pamiętamy wiersz Kiplinga:
It's Tommy here, and Tommy there,
and: „Go away, you brute!”
But he is saviour of the country
When guns begin to shoot!
Utrzymujmy te więzi. Być może, jeśli nie da się obecnego złodziejskiego i kretyńskiego reżymu obalić drogą legalną lub przez przewrót wojskowy – trzeba będzie w przyszłości obalać go siłą?]
★ ★ ★ WISŁA KRA KÓW ★ ★ ★ ★ ARMIA BIAŁEJ GWIAZDY ★ ★ ★

✪✪✪✪ ✰✰✰✰