Nie jestem związany z energetyką, choć był moment ze 3 lata temu po tąpnięciu w "Real estate", że myślałem o tym, żeby się przebranżowić. Bardzo ciekawa (dla mnie głównie od strony teoretycznej) gałąź przemysłu.
Ostatnio przeszła bez echa inna dosyć istotna sprawa. Departament Stanu USA zgodził się na sprzedaż Polsce pocisków JASSM do F-16. Są to pociski średniego zasięgu, które do tej pory otrzymało raptem kilka państw na świecie, gdyż w większości przypadków Departament Stanu blokował taką sprzedaż.
Najciekawsza była kwota jaka została niby przeznaczona na ten zakup, a mianowicie ok. 0,5 mld dolarów co jest kwotą za wysoką nawet jak na cały pakiet serwisowy i usprawnienie F-16.
Wczoraj pojawiła się natomiast informacja, która rzuciła zupełnie inne światło na ten zakup.
http://www.defence24.pl/news_polskie...jadrowych-nato