Wyświetl pojedynczy post
palikot
Senior Member
 
Od: 11.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#28582
Stary 18.10.2014, 14:35
felipe napisał(a):Wyświetl post
Nawet jeśli w przesłaniu jest trochę prawdy, to opieranie programu na jakimś "dramatycznym" liście skruszonego ankietera to jakaś komedia.
W "fajną laskę" ze stadionu Wisły też wierzyłeś? Bo ja takie analizy omijam szerokim łukiem - zbyt łatwo je zmanipulować i podciągnąć pod z góry przyjętą tezę.
Nie no pomijając już ten list, bo, to jest tylko narzędzie do wzmocnienia przekazu... ale ja nie o formie, tylko o treści.
Treść jest taka że sondaże służą do manipulowania takich jak Gwiaździsty by potem mi pisał, że na KNP by zagłosował z dwojga złego, ale się nie opłaca bo to głos stracony. A skąd on to wie?... z sondaży...
Ja akurat z wykształcenia trochę znam się na ankietach, sondażach i badaniach opinii, więc mniej więcej wiem jak się manipuluje stawianiem pytań, stawianiem proponowanych odpowiedzi a potem przetwarzaniem wyników, opracowywaniem ich i interpretacją/wnioskami.
Gość w filmie powyżej ma absolutną rację o czym mówi, bo tak ta machina działa.
★ ★ ★ WISŁA KRA KÓW ★ ★ ★ ★ ARMIA BIAŁEJ GWIAZDY ★ ★ ★

✪✪✪✪ ✰✰✰✰