Wyświetl pojedynczy post
Ogryzek
Senior Member
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2814
Stary 08.10.2014, 18:52
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Ad1. Wypada skomentować fakt, że wywiad jest w bardzo pesymistycznym tonie, bo obnaża większość naszych obecnych i starych grzechów szkoleniowych. Resztę trener Marzec wolał już przemilczeć. Pewnie nie chce już dobijać piłkarzy, choć mówiąc, że raczej żaden z nich nie wskoczy nigdy na poziom ekstraklasowy mówi samo za siebie.

To do czego pije, to pytanie czy fakt że jesteśmy 12 lat za Lechem i Legią w szkoleniu młodzieży tłumaczy dla Ciebie czemu w ostatnim etapie szkolenia, jakim jest stawianie piłkarzy w 1 drużynie nie robimy tego tak stanowczo jak rywale? Czyż nie tak krawiec kraje, jak mu materiał (młodzi piłkarze) staje?

Ad.2 no i z faktu że nie śledzisz na bieżąco poczynań naszych młodych piłkarzy czy to na treningach czy to w meczach CLJ i III ligo wypada nie oceniań (nie)słuszności stawiania na młodych przez Smude, mając mniejszą wiedzę (prawie zerową) od niego.

Sam oglądałem w tym sezonie 2 mecze III ligi, widziałem na żywo sparing z Sołą, gdzie pokazało się sporo młodych, ale niestety ze słabej strony na tle III ligowego rywala. Nie odmawiam młodym ambicji, ale na dzisiaj mamy w drużynie jednego piłkarza gotowego do walki o ekstraklasę (Żemło), jednak żeby mógł pokazać pełnię umiejętności musi grać na środku obrony. A i bez odpowiedniego ogrania może skończyć jak Czekaj.

Jeśli z reszty (Zając, Kolanko, Lech, Kuczak i reszta) ma coś być, musi ograć się w I lidze, o ile nie będzie na nią jeszcze za słaba. Bo niestety inny bohater z finałów CLJ (Kamiński) już pokazał że jest to za wysoki poziom. I to nie jedną rundę, ale 1-1,5 roku. Bo i obecnie dobrze rokuje w I lidze Kościelniak, ale jeśli wróci do nas w zimie to będzie dla niego za wcześnie.
Dziękuję za dyskusję i argumenty.

Czytałem wywiad z Marcem i odebrałem go inaczej. Jest źle, bo przez lata było mnóstwo zaniedbań. Teraz wciąż jest źle, ale jest światełko w tunelu. Sukces na wyrost z mistrzostwem? Owszem, wiele pracy przed nami i wiele pieniędzy trzeba - ale coś się zaczęło dziać.

To że jesteśmy 12 czy więcej lata za Lechem i Legią jeśli chodzi o szkolenie jest i było wiadome. Pytanie czy np. sracovia też jest przed nami 12 lat? A może tylko 5? Może wcale? Jagiellonia też nas tak bardzo odsadziła? Lechia raczej tak, ale czy Piast? Albo Pogoń? Ruch? W tych klubach pojawiają się młodzi zawodnicy na boisku.

Wielu rzeczy nie jestem w stanie widzieć na żywo - ale muszę oprzeć się na jakimś źródle. Relacjach czy rozmowach. Zawsze jest kwestia wiarygodności "źródła" ale to inna kwestia. Nie zajmuje się piłką zawodowo. (może szkoda - takim skautem być?). Ale to czy ja ich na żywo widziałem czy nie, nie ma znaczenie czy są oni dobrzy czy źli.

Ale dobrze - posypuje głowę popiołem - mamy "wasted land" w Wiśle z młodymi i Smuda dobrze robi że ich wygania z zespołu. Po co trzymać beztalencia. Nie mamy rezerwowych? To Franek nie robi zmian. Gramy tymi którzy są najlepsi. Uczciwa rywalizacja. Jest w tym logika.
(Ja słyszałem trochę inne opinie o Smudzie - ale opinie jak to opinie.)

Jeszcze raz posypuję głowę popiołem że wątpiłem w Smude w jego podejściu do młodych. No bo jak nie ma młodych to nie ma. (Właściwie trzeba wręcz na Franka naciskać aby "potencjalnych szkodników" czyli młodych piłkarzy nie wpuszczał na murawę - bo sam Wiśle i sobie robi problemy).

Za to teraz kiedy Smuda ma alibi w stosunku do młodych piłkarzy - to oczekuję sukcesu jak Kocian w zeszłym sezonie i w tym w pucharach. Nie mówcie że brak kasy itd. Ruch był i jest w jeszcze gorszej sytuacji niż my. I skład też miał gorszy. Zatem skoro Smuda jest dobrym trenerem od sukcesów - niech je robi.
(Nie pisze tego z przekąsem - każdy kto mnie zna wie że mogę patrzeć ulgowo na trenerów którzy stawiają na młodych - ale jak stawiasz tylko na wynik - będziesz tylko z tego wyniku rozliczany).

Oczywiście nie oczekuje że zespół np. wygra już w Zabrzu (ciężki teren) ale że załapiemy się do pucharów po 37 kolejce. Odra Wodzisław też się załapała do pucharów. Więc my z takim fachowcem bez zbędnego balastu (młodzi piłkarze) spokojnie uplasujemy się za Legią/Lechem i będziemy grać w pucharach. Franiu powodzenia i nie zapomnij pogonić Żemłe i innych z zespołu bo to beztalencia i szkoda na nich Twojego czasu.
Ostatnio edytowane przez Ogryzek : 08.10.2014 o godz. 22:38.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując