|
Jak ktoś za Smudę to trzeba pójść drogą Legii - młody zagraniczny trener z perspektywami, taki, jakim był Petrescu, jakim jest Berg, jakim może być ktoś inny. Nie mówię, żeby od razu ściągać Giggsa czy jemu podobnych, ale kogoś nieskażonego polską piłką. Podejrzewam, że sporo zdolnych trenerów można znaleźć w Championship, Segunda Division czy 2 Bundeslidze. Na razie jest to za wysoki pułap finansowy dla nas, ale za rok-dwa, gdy wyjdziemy z najgorszych długów trzeba potraktować coś takiego jako inwestycję - w wypadku Legii się opłaciło, klub robi wyniki ponad miarę (w LE), zarabia pieniądze i o to chodzi.
Żeby nie było - Smudy nigdy nie lubiłem, ale cenię jego pracę. Trzeba dać mu czas do przerwy zimowej, jeśli drużyna cały czas będzie zaliczała regres - trzeba zmieniać, jeśli nie dać dopracować do końca roku i potem myśleć.
|