kot napisał(a):

|
Niech Cupiał zakończy rozkład Wisły i zabierze się za odbudowe Wisły, systematyczną, opartą o politykę sportową, polegającą na ciągłym i sensownym ulepszaniu kadry piłkarskiej oraz rynkowym powiększaniu budżetu klubu , a nie znowu irracjonalnym żądaniu od trenerów bycia cudotwórcami, bo to robi się już niesmaczne.
|
Cupiał nigdy nie był przyzwyczajony do systematycznej pracy (w kwestii Wisły) i jakiejś dalekowzrocznej wizji klubu - dla niego liczyło się tu i teraz.
Wchodząc do Wisły wyciągnął pieniądze i kupował kogo chciał.
Nie było stawiania na młodzież szkółkę bo do pewnego czasu na wszystko mógł sobie pozwolić a dodatkowo na wychowanie młodego piłkarza potrzeba czasu.
Smuda jest specyficznym trenerem, który lubi żelazne zasady i sztywne założenia taktyczne, dlatego zawsze mając do wyboru wiek i doświadczenie oraz młodość i żywiołowość wybierze to pierwsze.
Czasem jednak i to drugie da się wpasować do zespołu - przykład Uryga, który gdyby nie kontuzja Stjepy grzałby ławę.
Taki już ten nasz poczciwy Franiu jest, ale po czasach Kulawika i Probierza Smuda poskładał pewne rzeczy do kupy. Tylko te derby przegrane...