KOMINEK napisał(a):

|
Wszyscy się jaramy jak ich rozwalimy. Ale Craxa będzie gryzła trawę. Dla nich to najważniejszy mecz w roku.
|
Po czym to wnosisz? po postach na forum Cracovii? dla kibicow to najwazniejszy mecz w roku i oni duzo pisza o gryzieniu trawy, ale dla pilkarzy to mecz jak kazdy inny.
to samo u nas, moga pilkarze duzo mowic o tym ze rozumieja derby, czuja je, ze beda walczyc itp, ale tak na prawde 80% z nich nie wie co to sa derby Krakowa i ma na nie wyjebane, tak samo pilkarze Cracovii, choc w zapowiedziach duzo moga mowic.
w tym meczu zadecyduja i wylacznie umiejetnosci, a te sa po stronie Wisly.
po dwoch stronach barykady nie wyjda na murawie wychowankowie obydwu druzyn, czy pilkarze grajacy w nich 10-15 lat (poza malymi wyjatkami) tylko typowi sportowcy, dla ktorych bez znaczenia dla kogo graja, wazne aby dobrze placili. Dzis graja w Wisle i mowia o ekstra derbach Krakowa, ktore rozumieja, czuja, wiedza o co w nich chodzi, bla bla bla, a za pol roku moga mowic to samo grajac np. na Slasku.
Tak jak wspomnialem, my mamy ten plus, ze pilkarze Wisly sa 3-krotnie lepsi (technika, kondycja, organizacja) od pilkarzy Cracovii ich obowiazkiem jest wygrac ten mecz. Tyle. Nie ma co tu snuc teorii spiskowych o gryzieniu trawy.