siemstein napisał(a):

|
Szczerze, to już w zeszłym roku Smuda mnie wk..ił tym, że odpuścił puchar. Mimo wszystko nie było to na tym etapie, a i drabinkę mieliśmy trudniejszą. Ktoś kiedyś powiedział, że gra w europejskich pucharach się nie opłaca. Gówno prawda, a do LE raczej się nie dostaniemy przez ligę;/
|
Ktoś gdzieś coś - nie wiesz a piszesz. Nie opłaca się grać na wstępnych etapach i odpaść. Co jest prawdopodobne jak zespół jest słaby kadrowo - wtedy jak Piast ostatnio trzeba dopłacać do pucharów. Natomiast LE opłaca się bardzo jak już jesteś w grupie, są ciekawi rywale którzy przyciągną widzów. (Przy założeniu że koszty zespołu - pensji piłkarzy nie są nadmierne rozdmuchane - wszak LE to nie LM)
Jak będzie szansa zagrać w pucharach i mieć jako taki solidny zespół - to jak najbardziej grać. W naszym wypadku są konieczne wzmocnienia (przynajmniej 5 klasowych piłkarzy). Jeśli natomiast mamy biedować kolejny rok i dalej mieć zaległości wobec piłkarzy oraz brak jakichkolwiek sensownych wzmocnień - to jedynie możemy na tym stracić. Wtedy lepiej zająć "bezpieczne" 5 miejsce.