For_FuN_ napisał(a):

Jeżeli myślisz, że możemy spaść z ligi, to nie wiem w jakim ty świecie żyjesz... Poza tym, jak mówie, dojście do finału to tylko kilka spotkań, natomiast v-ce MP, to jakaś kompletna abstrakcja(patrząc na skład osobowy i grę w grupie mistrzowskiej).
Nie wiem, co ma Superpuchac do Pucharu Polski, gdzie na 2 kiepskie drużyny przyjechało trochę ludzi .
|
no i popatrz, ta kiepska drużyna nas ostatnio ograła, przypadek? jak ty w takim razie chcesz nas nazwać
a tak co do finansów, stawki za 2013:
Nagrody w rozgrywkach o puchar kraju
Faza rozgrywekPuchar Polski
Awans do półfinału
40 tys. zł
Awans do finału
100 tys. zł
Zdobywca trofeum
400 tys. zł
Maksymalnie
615 tys. zł
i teraz odnośnie samych PREMII za medale za grę w lidze, nie licząc stawek standardowych oraz z praw transmisji od nc+
"Ligowa spółka wypłaci dodatkową premię trzem najlepszym klubom ligowych rozgrywek. Wartość medalu wzrosła.
To będzie deszcz pieniędzy.
2,5 miliona złotych za pierwsze miejsce, 1,55 miliona za drugie i 950 tys. za trzecie – tyle wynoszą dodatkowe nagrody Ekstraklasy SA dla drużyn, które zajmą miejsca na ligowym podium."
oraz stawki standardowe:
"Do tego trzeba doliczyć wypłatę w zależności od zajętego miejsca (mistrz dostaje 3,4 mln, każda pozycja niżej to o około 210 tys. zł mniej). Trzecia składowa telewizyjnej dotacji to zapłata za transmitowane mecze - każdy wart jest 160 tys. zł."
i niech każdy się zastanowi co jest bardziej realne, wygranie PP, czy 3 lub nawet 4 miejsce w lidze. I co się nam bardziej opłaca.