|
Państwowa służba zdrowia jest koniecznością.
Ale nie w takiej formie finansowania jak dzisiaj. To co jest w Szwajcarii, w Czechach i kilku jeszcze krajach - idziesz do internisty płacisz np. 20 zł, dostajesz skierowanie do specjalisty płacisz np. 50 zł ale już operacje czy leczenie szpitalne jest za free.
Tyle że państwo nie pobiera 9% czy ile tam teraz jest od każdego ale np. 1% a każdy płaci składkę miesięczną sam - np w Szwajcarii około 200-300 franków zależy ile się chce mieć zniżek u normalnych specjalistów.
Pisanie że ktoś sobie opłaci zabieg chirurgiczny jest taką samą demagogią jak gadanie o zielonej wyspie.
Ja tydzień temu wylądowałem w trybie nagłym na stole operacyjnym, dwóch lekarzy, ordynator plus jego zastępca i cały zespół medyczny. Potem 3 dni perfekcyjnej opieki pielęgniarskiej, aż byłem w szoku.
Jak się dowiedziałem prywatnie bym zapłacił za całość (zabieg, opieka) około 15 tys zł. Nigdy by mnie nie było stać na taki zabieg.
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
|